Aktualności

Policjanci ostrzegają przed pogarszającymi się warunkami na drodze

Pomimo trwającego lata, od kilku dni mamy bardzo zmienne warunki pogodowe w naszym regionie, co przekłada się na bezpieczeństwo na drogach. Występujące rano mgły znacznie ograniczają widoczność. Mokra i śliska nawierzchnia również nie sprzyja kierowcom, którzy często zapominają o tym, że zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu.

Od kilku dni, w godzinach rannych, możemy obserwować intensywne mgły, które znacznie ograniczają widoczność. Nawierzchnia staje się mokra, a zarazem śliska, co również nie sprzyja bezpieczeństwu.

Apelujemy do kierowców aby pamiętali, że wraz ze zmianą pogody należy zmienić również technikę prowadzenia pojazdu. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze – należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

Warto pamiętać również o wpływie pogody na nasze samopoczucie. Pochmurny dzień sprawia, że możemy czuć się rozkojarzeni i senni. Trzeba wziąć to pod uwagę wyruszając w podróż i zachować szczególną ostrożność na drodze, aby nie dochodziło do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Rowerzyści dla poprawy własnego bezpieczeństwa powinni pamiętać o używaniu kamizelek odblaskowych, które dodatkowo zaznaczą ich obecność na jezdni. W trosce o własne życie i zdrowie piesi również powinni korzystać z elementów odblaskowych. Funkcjonariusze zachęcają do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym.


Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker