Aktualności

Nowy plac zabaw powstanie w Myslęcinku

W Bydgoszczy wszystkie nowe place zabaw są obecnie projektowane w sposób uwzględniający potrzeby także dzieci niepełnosprawnych. Na placu zabaw w Myślęcinku znajdzie się kilkanaście różnych urządzeń i zestawów do zabawy, z których będą mogły korzystać dzieci nie w pełni sprawne.

Nowy plac powstanie w miejscu dotychczasowego – za kawiarnią Parkową, ale będzie zajmował większy obszar. Na placu, pomiędzy punktami gastronomicznymi i stawem, ustawione zostaną huśtawki typu bocianie gniazdo z platformą dla wózków inwalidzkich. Zaprojektowano też karuzelę, na którą będzie można wjechać wózkiem. Najmłodsi bydgoszczanie bez ograniczeń będą mogli też wcielić się na przykład w rolę maszynisty pociągu lub alpinisty w zestawie sprawnościowym ze ścianką do wspinaczki i system lin.

Całość uzupełnią  zestawy ze zjeżdżalniami i drabinkami, kopalnia piasku, tuba do przechodzenia pod nasypem, bujaki, trampolina oraz domek z drewna. Na placu ustawionych zostanie szereg ławek i stojak na rowery. Cały teren zostanie ogrodzony i wyposażony w oświetlenie. Dobudowany będzie też nowy chodnik. Dosadzonych zostanie kilka drzew i kilkadziesiąt kolorowo kwitnących krzewów.

Całe wyposażenie zachęcać będzie do zabaw i ćwiczeń ruchowych wielobarwną kolorystyką, a wszystkie jego elementy gwarantują bezpieczeństwo bawiących się maluchów. Rodzice podczas zabawy swoich podopiecznych będą mogli usiąść na ławkach, a rowerzyści zostawią swe pojazdy na stojaku. Koszt tej inwestycji to blisko 700 tysięcy złotych.

Ważne liczby:
Powierzchnia – ok. 2000 metrów kwadratowych
Liczba urządzeń – 15 szt.
Liczba nowych latarni – 6 szt.
Liczba zestawów ławek – 4 szt.
Długość projektowanego ogrodzenia – 193 m

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker