Aktualności

Zakrwawiony 28-latek z dwoma nożami zaatakował ojca, a później policjantów z Fordonu

Ojciec wezwał policję, bo syn chciał go zabić. Potem ten syn rzucił się jeszcze na funkcjonariuszy.

– Syn jest pijany i atakuje mnie nożem, jeszcze sam siebie zranił – tego rodzaju zgłoszenie odebrali policjanci z Fordonu w pierwsze święto Bożego Narodzenia 2022.

Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, zakrwawiony 28-latek groził, że ich zabije. Zaczął biec w ich stronę. Mundurowi wydostali się na zewnątrz i poprosili dyżurnego o wsparcie. Napastnik z dwoma nożami cały czas próbował na nich się rzucić. Jeden z policjantów wyciągnął broń służbową, na szczęście jej nie użył. Funkcjonariusze użyli jednak gazu, pałki i siłą obezwładnili mężczyznę. Wtedy on zadał cios nożem jednemu policjantowi w nogę. Uszkodził tylko mundur.

Po chwili przyjechali następni policjanci. Pomogli obezwładnić też zgłaszającego. 61-letni ojciec krewkiego młodzieńca chciał grabiami uderzyć mundurowych, tym samym powstrzymać ich od interwencji. Tata i syn zostali zatrzymani. Okazało się, że młodszy jest poszukiwany listem gończym i ma odsiedzieć wyrok. Pogotowie zabrało go do szpitala, potem trafił do aresztu. We wtorek (27.12) sąd aresztował bydgoszczanina na najbliższe 2 miesiące. Następnie 28-latek odbędzie kilkumiesięczną karę więzienia. Był przedtem skazany za narkotyki.

Ojciec z kolei usłyszał „zarzut wymuszenia przemocą na funkcjonariuszu publicznym przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker