Styl życia

Komunikat wspólnoty mieszkaniowej w Fordonie. Lokatorzy: „Nadchodzi zakaz otwierania okien?”

Wspólnota mieszkaniowa w Fordonie o kosztach ogrzewania. Wybrani lokatorzy będą obarczani dodatkową opłatą. Chodzi o okna.

„Pozostawianie otwartych okien mieszkania przez znaczną część doby w okresie włączonego centralnego ogrzewania skutkuje znaczną stratą energii cieplnej, a tym samym wzrostem kosztów ogrzewania ponoszonych przez Wspólnotę Mieszkaniową. W celu uniknięcia kolejnej podwyżki opłat za ogrzewanie budynku, Zarząd WM zwraca się z prośbą o racjonalne korzystanie z centralnego ogrzewania i regulowanie temperatury w mieszkaniu poprzez odpowiednie ustawienie nastaw termostatów kaloryferów oraz okresowe krótkotrwałe wietrzenie pomieszczeń. Jednocześnie Zarząd WM informuje, że właściciele mieszkań powodujący straty energii cieplnej (w sposób opisany wyżej) będą: o powyższym fakcie uprzedzeni w formie pisemnej lub elektronicznie, obciążeni w okresie grzewczym dodatkową opłatą za centralne ogrzewanie”.

Komunikat o powyższej treści rozwieszono na początku listopada 2023 roku na klatkach schodowych bloku przy ul. Bołtucia 10 na osiedlu Bohaterów w Nowym Fordonie. Nadawcą jest wspólnota mieszkaniowa właśnie spod tego adresu.

Część lokatorów się dziwi: – Jak zarządcy będą sprawdzać, czy otwieramy okna na 2-3 minuty, żeby naprawdę przewietrzyć pokoje, czy na godzinę? Będą stać pod oknami i mierzyć nam czas? – zastanawiają się jedni. Drudzy mówią o absurdzie, który doprowadzi do tego, że ludzie będą bali się otwierać okna w sezonie zimowym, bo inaczej będą musieli więcej zapłacić za ciepło. – Czyżby wspólnota szukała dodatkowego źródła dochodu? Ustaliła metodę wyliczenia kwoty z tytułu swoistego marnowania ciepła, którą zamierzałaby obciążać lokatorów wietrzących swoje mieszkania?

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker