Na sygnale

Brodnica. Kierująca Fordem Fiestą miała we krwi 2,5 alkoholu

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Brodniccy policjanci zatrzymali 46-letnią kierującą Fordem Fiestą, która miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kobieta została wyeliminowana z drogi dzięki czujności świadków, którzy powiadomili policjantów.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę . Brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie, że Fordem Fiestą jedzie prawdopodobnie pijana kierująca. Funkcjonariusze zauważyli zaparkowany pojazd z uruchomionym silnikiem. Za kierownicą którego siedziała kobieta. Na widok oznakowanego radiowozu, kierująca próbowała przesiąść się z siedzenia kierowcy na siedzenie pasażera.

-Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-latka ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. W momencie kiedy policjanci wykonywali czynności z kierującą, na miejsce kontroli przyszli świadkowie, którzy potwierdzili, że to ta kobieta kierowała pojazdem. Brodniczanka została zatrzymana i przetransportowana do brodnickiej komendy, gdzie trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, 46-latka odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności – informuje asp. szt. Agnieszka Łukaszewska. Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły