Na sygnale

Mężczyzna próbował potrącić swoim Daewoo interweniujących policjantów

Policjanci z WRD  w Bydgoszczy zatrzymali 24-latka podejrzanego o złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Mężczyzna próbował potrącić Lanosem  interweniujących policjantów.  Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.     

Patrol z bydgoskiej „drogówki” pełniąc służbę na terenie Solca Kujawskiego zauważyli na ulicy Leśnej kierującego pojazdem marki Daewoo Lanos, który nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze pojechali za nim. Kierowca Daewoo zatrzymał się na parkingu przy jednym ze sklepów w mieście. Policjanci zatrzymali się obok i wyszli do kierującego.

Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zaczął gwałtownie cofać. Jeden z policjantów próbował powstrzymać mężczyznę przytrzymując go przez uchylone okno.  Kierowca skręcając koła jechał na wprost mundurowych. Mundurowi musieli odskoczyć, by nie ulec potrąceniu. Mężczyzna nie reagował i ruszył do przodu. Wówczas policjanci wyciągnęli z kabury broń i skierowali ją w kierunku kierującego.   Po założeniu kajdanek, 24-latek przyznał, że chciał uciec, ponieważ ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do 2020 roku.Mieszkaniec powiatu bydgoskiego był trzeźwy  i trafił do policyjnego aresztu.  Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 10 – informuje  kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker