Aktualności

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii Collegium Medicum UMK powstanie blisko Fordonu

Miasto Bydgoszcz przekaże budynek na potrzeby Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii, które powstanie w biurowcu przy ul. Przemysłowej.

Budynek przy ul. Przemysłowej 34 zlokalizowany jest głównie w sąsiedztwie firm produkcyjnych, pochodzi z lat 70-tych. Gmina Bydgoszcz przekaże go jako darowiznę Collegium Medicum UMK, na potrzeby mającego powstać Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii. Będzie to placówka funkcjonująca w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. W ramach jej usług znajdzie się profilaktyka, diagnostyka, leczenie i protetyka, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W nowym centrum stomatologii będzie działała całodobowa poradnia stomatologiczna dla bydgoszczan, o której mówi się od lat, a której wciąż w naszym mieście brakuje.

W centrum planowanych jest 7 klinik: stomatologii dziecięcej, ortodoncji, chirurgii stomatologicznej, stomatologii zachowawczej z endodoncją, protetyki stomatologicznej, peridontologii oraz radiologii stomatologicznej. W centrum będą ponadto sale wykładowe i zaplecze dydaktyczne.

Nie podano jeszcze informacji, kiedy nowa placówka zostałaby otwarta. O pieniądzach na inwestycję także na razie nie ma mowy. Ostateczna decyzja w sprawie przekazania budynku przy ul. Przemysłowej należy do Rady Miasta Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker