Aktualności

Bydgoska policja prowadzi działania na rzecz osób bezdomnych

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Kontrole pustostanów, ogródków działkowych oraz innych miejsc, gdzie grupują się osoby pozostające bez dachu nad głową, prowadzili policjanci wraz z pracownikami opieki społecznej. Działania przeprowadzono w ramach Ogólnopolskiego badania ilości osób bezdomnych.

W ostatnich dniach pracownicy socjalni z Nakła i Kcyni prowadzili ogólnopolskie badania ilości osób bezdomnych. W działaniach tych wspomagali ich policjanci. Kontrolujący, prócz ewidencjonowania ilości osób, które z różnych przyczyn pozostają bez dachu nad głową, prowadzili z tymi osobami rozmowy na temat placówek pomocowych w tym takich, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

Niskie temperatury szczególnie ciężkie są dla osób, które nie mają własnego dachu nad głową. Osoby bezdomne szukają w okresie zimy schronienia wszędzie tam, gdzie mogą się choć trochę ogrzać. Nierzadko osoby takie próbują uzyskać trochę ciepła z podpalania śmieci i innych znalezionych odpadów, co stanowi zagrożenie zarówno dla nich samych jak i osób będących w pobliżu.  

Nie bądźmy obojętni i pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. M

ogą być wśród nas tacy, który potrzebują tej pomocy, a boją się o nią poprosić. Informujmy odpowiednie służby o miejscach przebywania bezdomnych. Szczególnie zwracajmy uwagę na osoby będące pod wpływem alkoholu, gdyż organizm osoby nietrzeźwej wychładza się zdecydowanie szybciej. Szybka reakcja i przekazanie informacji odpowiednim służbom przyczynić się może od uratowania komuś życia.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker