Aktualności

Andrzej Urbaniak zakończył bieg z okazji 100. rocznicy Niepodległości

Przez ostatnie osiem dni Urbaniak przebiegł niemal 500 km

Przez ostatnie osiem dni Andrzej przebiegł niemal 500 km. W niedzielę dotarł do mety w Starym Fordonie. Ultramaraton Andrzej Urbaniak pokonał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ultramaraton Andrzeja Urbaniaka trwał osiem dni. Bydgoszczanin w tym czasie pokonał niemal 500 km.

 

Ostatni etap swojego ultramaratonu Andrzej Urbaniak rozpoczął w świąteczną niedzielę o godz. 5:00 w Nakle nad Notecią. Do pokonania miał 45 km. Około 10:30 pojawił się na rynku w Starym Fordonie. Wraz z komitetem organizacyjnym złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych.

Jestem z tego dumny, że jako bydgoszczanin, jako rodowity fordoniak, dokonałem czegoś, co przejdzie do historii. A tu w Fordonie czułem się jak ryba w wodzie. Przywitanie przez mieszkańców, młodzież. Jestem niezmiernie wzruszony, brak słów. Wspaniałe uczucie i na pewno jeszcze nie raz pokażę się przy innych biegach – wyznaje Andrzej Urbaniak.

Od razu mi się bardzo spodobało, dlatego, że wkład spółdzielczości Polskiej w odzyskanie niepodległości było spore. Chcieliśmy w ten sposób zamanifestować nasze przywiązanie do ojczyzny – wyjaśnia Zbigniew Sokół, prezes Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Informacja na podstawie Telewizji Bydgoszcz

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker