Aktualności

Andrzej Urbaniak zakończył bieg z okazji 100. rocznicy Niepodległości

Przez ostatnie osiem dni Urbaniak przebiegł niemal 500 km

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Przez ostatnie osiem dni Andrzej przebiegł niemal 500 km. W niedzielę dotarł do mety w Starym Fordonie. Ultramaraton Andrzej Urbaniak pokonał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ultramaraton Andrzeja Urbaniaka trwał osiem dni. Bydgoszczanin w tym czasie pokonał niemal 500 km.

 

Ostatni etap swojego ultramaratonu Andrzej Urbaniak rozpoczął w świąteczną niedzielę o godz. 5:00 w Nakle nad Notecią. Do pokonania miał 45 km. Około 10:30 pojawił się na rynku w Starym Fordonie. Wraz z komitetem organizacyjnym złożył kwiaty pod Pomnikiem Poległych.

Jestem z tego dumny, że jako bydgoszczanin, jako rodowity fordoniak, dokonałem czegoś, co przejdzie do historii. A tu w Fordonie czułem się jak ryba w wodzie. Przywitanie przez mieszkańców, młodzież. Jestem niezmiernie wzruszony, brak słów. Wspaniałe uczucie i na pewno jeszcze nie raz pokażę się przy innych biegach – wyznaje Andrzej Urbaniak.

Od razu mi się bardzo spodobało, dlatego, że wkład spółdzielczości Polskiej w odzyskanie niepodległości było spore. Chcieliśmy w ten sposób zamanifestować nasze przywiązanie do ojczyzny – wyjaśnia Zbigniew Sokół, prezes Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Informacja na podstawie Telewizji Bydgoszcz

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker