Aktualności

Powojskowy asortyment i pojazdy czekają na nowych nabywców

Po raz kolejny Oddział Regionalny AMW w Bydgoszczy wietrzy wojskowe magazyny i szuka nabywców na wycofany z armii sprzęt i pojazdy. Do sprzedaży przeznaczono aż 161 pozycji
o wartości blisko 700 tys. zł. Na nabywców czekają m.in.: ciężarówka KrAZ 257, stary, autobus autosan H-9, samochody osobowe, przyczepy, przyrządy do ćwiczeń, pakiety z artykułami mundurowymi i wojskowym ekwipunkiem oraz wiele innych.
Otwarcie ofert zaplanowano na 15 lipca br. Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia Agencja tradycyjnie już przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

 Bydgoski przetarg z pewnością nie zawiedzie osób, które szukają wozów z demobilu. W ofercie znajdziemy m.in.: autobus sztabowy na Starze 266 w cenie wywoławczej 8 tys., sanitarnego tarpana z silnikiem marki Iveco wycenionego na 6 tys. czy stary 200, za które trzeba będzie zapłacić co najmniej 3,5 tys. zł. Hitem może okazać się prawdziwy rarytas, czyli mierząca ponad 9,5 m ciężarówka KrAZ 257. W tym przypadku potencjalni kupcy muszą liczyć się z wydatkiem przekraczającym 13 tys. zł.

W Bydgoszczy kupimy też autobus autosan H-9 (cena wywoławcza 10 tys. zł), żurawie na starach 660 M2 (odpowiednio: 8 i 10 tys. zł), pralnię wodną na starze 200 (8 tys. zł), mikrobus iveco (4,5 tys. zł) oraz przyczepy (1,5 tys. do 6 tys. zł). Do wzięcia są również samochody osobowe. Wyjściowa cena fiata siena to zaledwie 300 zł.
Z kolei zakup opla astra to wydatek przekraczający 1 tys. zł, a fiat punto 1,5 tys. zł.  Mechaników i kolekcjonerów zainteresować mogą pakiety z częściami zamiennymi do autobusów autosan, ciągników ursus, jelczów, KamAZ-ów, starów i UAZ-ów, których ceny zaczynają się już od 1,6 tys. zł.

Oprócz pojazdów i sprzętu motoryzacyjnego na przetargu dostaniemy również m.in. pakiety z artykułami mundurowymi, zestawy ze sprzętem: AGD, biurowym, elektryczno-hydraulicznym, komputerowym, gaśniczym, medycznym, służby łączności, sportowym, wyposażeniem kuchennym, a nawet tarcicą.

Potencjalni nabywcy przed złożeniem ofert będą mogli obejrzeć poszczególne pozycje przetargowe w miejscach ich składowania 8 i 9 lipca br.

Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu, a także złożenie oferty na specjalnym formularzu. Do oferowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. Otwarcie ofert nastąpi 15 lipca br. (środa) o godz. 9:00  w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW przy ul. Gdańskiej 163A
w Bydgoszczy.

Szczegóły dotyczące procedury składania oferty zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Sprzęt wojskowy i wyposażenie

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker