AktualnościNa sygnaleStyl życia

Koronawirus w Polsce: Jak robić zakupy w sklepach i na targowiskach? [NOWE PRZEPISY]

Rząd wprowadził nowe ograniczenia w liczbie klientów w sklepach, na targach, na poczcie. Wchodzą w życie z datą 1 kwietnia 2020 roku. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił szereg zmian – nowe obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Nowe zasady dotyczą między innymi targowisk i bazarów, gdzie swoje produkty sprzedają m.in. rolnicy.

Koronawirus w Polsce: Jak robić zakupy w sklepach?

Sklepy i punkty usługowe jak robić w nich zakupy, gdy panuje koronawirus?

3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia Do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas i liczby 3.

PRZYKŁAD:
To znaczy, że jeśli w sklepie jest 5 kas, to w jednym momencie na terenie sklepu może przebywać 15 klientów.

PRZYKŁAD:
Jeśli w banku są 3 stanowiska obsługi, to w jednym momencie na terenie banku może przebywać 9 osób.

Ważne! Liczy się ogólna liczba kas, a nie tych, które są czynne.

Targowiska jak robić na nich zakupy, gdy panuje koronawirus?

3 klientów na 1 punkt handlowy. Podobne zaostrzenia dotkną także targów, straganów i bazarków. Z tą różnicą, że liczba osób przebywających na targu nie może być większa niż trzykrotność liczby punktów handlowych.

PRZYKŁAD:
Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów.

Ograniczenie funkcjonowania sklepów budowlanych i nowe obowiązki dla wszystkich sklepów. W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte (m.in. Castorama, Leroy Merlin, Obi)

Natomiast wszystkie sklepy będą się musiały dostosować do nowych, ostrzejszych zasad bezpieczeństwa. Od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65 roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker