Na sygnale

Jak dziecko. 24-latek przed policjantami schował się do… meblościanki!

24-letnia kobieta i jej 24-letni partner odpowiedzą za atak na pracownika ochrony jednego z nakielskich marketów.  Policjanci odnaleźli 24-latka schowanego w meblościance. Decyzja policjantów na tyle rozwścieczyła kobietę.  Ta rzuciła się z pięściami na mundurowych. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.  Decyzją prokuratora para została oddana pod dozór policji.

W miniony poniedziałek dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego z miejskich marketów dwie osoby zaatakowały pracownika.  Pracownik ochrony sklepu rozpoznał kobietę i mężczyznę, jako sprawców kradzieży. Pokrzywdzony natychmiast zareagował i próbował ująć parę. Ochroniarz został kilkukrotnie uderzony i pchnięty na znajdujący się nieopodal bankomat przez co doznał rozległych ran głowy. Służby medyczne z uwagi na doznane obrażenia przetransportowały pokrzywdzonego do szpitala.

Policjanci, wyjaśniając okoliczności zajścia, przeanalizowani nagranie z monitoringu i wytypowali sprawców ataku. Już po kilkunastu minutach zapukali pod adres, gdzie zamieszkuje ustalona para.  Agresywna para  trafiła do cel policyjnego aresztu. 24-letni mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej osoby podejmującej interwencję. Grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Jego partnerce, grozi kara nawet do 3 lat, gdyż kobieta odpowie dodatkowo za naruszenie nietykalności interweniujących policjantów oraz zmuszanie ich do odstąpienia od czynności służbowej. Nakielanie zostali oddani pod dozór policji – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker