Na sygnale

Sukces fordońskich policjantów

Kryminalni z Fordonu namierzyli i zatrzymali sprawców pobicia wędkarza. 19 i 16-latek zaatakowali pokrzywdzonego, bo ten im zwrócił uwagę o kulturalnym pływaniu na rowerze wodnym. Napastnicy pokazali swoją „kulturę” bijąc starszego mężczyznę. Zatrzymani usłyszeli zarzut pobicia i uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim, co podwyższa im poprzeczkę w wymiarze kary.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu (05.08.2021) po południu nad rzeką Brda przy torze regatowym w Bydgoszczy. Tam został zaatakowany wędkarz, który zwrócił uwagę osobom korzystającym z roweru wodnego. Dwóch młodych mężczyzn i kobieta płynęli tak blisko brzegu, że mogli zahaczyć o rozstawione wędki. Wędkarz mówiąc do nich, żeby odpłynęli z kulturą dalej, usłyszał od nich, że to oni go nauczą kultury.

Po chwili, jeden z nich wysiadł z roweru i zaatakował wędkarza, gdy ten składał sprzęt wędkarski. Mężczyzna został uderzony pięścią w twarz, po czym upadł na ziemie. Wówczas napastnik powiedział, że to jest ich „kultura” i zawołał kolegę. Pokrzywdzony próbował się bronić przed napastnikami. Nawet podbiegł do innego siedzącego nieopodal wędkarza wołając o pomoc. Ten, gdy usłyszał, że go biją, uciekł. Niestety bydgoszczanin został pobity przez agresorów. Całej sytuacji przyglądała się ich koleżanka, która momentami się śmiała.

Mężczyzna z obrażeniami twarzy pojechał do szpitala. Następnie powiadomił o wszystkim fordońskich policjantów. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonego o popełnieniu przestępstwa. Następnie sprawą zajęli się kryminalni z Fordonu, którzy zaczęli zbierać informacje o sprawcach. Trop doprowadził ich do 19 i 16-latka. Ustalili również dane osobowe młodej kobiety.

W poniedziałek (9.08.2021) po południu policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanych w jednym z bydgoskich szpitali. Obaj zostali doprowadzeni do fordońskiego komisariatu. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 19-latkowi zarzut pobicia i uszkodzenia ciała o charakterze chuligańskim. Ten sam zarzut postawiony został również 16-latkowi, który będzie teraz odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

Wczoraj (10.08.2021) policjanci doprowadzili 19-latka do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Oskarżyciel zastosował wobec niego środek karny w policyjnego dozoru. Teraz podejrzany będzie trzy razy w tygodniu odwiedzać bydgoski komisariat.

kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker