Aktualności

Palił śmieciami. Nie wpuścił Strażników Miejskich na kontrolę paleniska

Za popełnione wykroczenia zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu

W niedzielę patrol Straży Miejskiej udali się do jednego z budynków na bydgoskim Szwederowie w celu przeprowadzenia kontroli paleniska. Drzwi od mieszkania otworzył mężczyzna, który oświadczył, że nie zamieszkuje w tym lokalu.  Nie wpuści strażników na kontrolę.
 
Funkcjonariusze okazali stosowne upoważnienia do wykonywania tego typu kontroli. Uprzedzili też o odpowiedzialności karnej za udaremnianie lub utrudnianie przeprowadzania kontroli. Jednakże mężczyzna zamknął drzwi. W związku z popełnieniem przestępstwa na miejsce została wezwana Policja.
Po chwili mężczyzna wyszedł z mieszkania.  Strażnicy wspólnie z przybyłymi na miejsce policjantami zagrodzili mu jednak drogę. Następnie strażnicy przeprowadzili kontrolę paleniska. Stwierdzili, że doszło do spalania odpadów.  Mężczyzna zbierał odpady komunalne poza pojemnikami lub workami do tego przeznaczonymi. Za popełnione wykroczenia zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Niezależnie od tego osobną sprawę prowadzi Policja w związku z popełnionym przestępstwem.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker