Aktualności

Mieszkaniec Wojnowa na trzy miesiące trafił do aresztu

Za te przestępstwa grozi do 8 lat pozbawienia wolności

Na trzy miesiące do aresztu trafił mieszkaniec podejrzany o posiadanie niebezpiecznych materiałów oraz nielegalnej amunicji. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy. Mężczyzna posiadał w mieszkaniu przedmioty, które mogły stanowić zagrożenie dla mieszkańców budynku. Jeden z niebezpiecznych przedmiotów, w wyniku wybuchu, ranił 34-latka w mieszkaniu.

Przypomnijmy, że wszystko miało swój początek w sobotę (6.07.2019) w nocy, tuż po godzinie 2:00 wówczas dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny z obrażeniami ciała, które powstały najprawdopodobniej w wyniku wybuchu petardy. Do miejscowości Wojnowo zostali skierowani policjanci z Koronowa.

Tam załoga pogotowia udzielała już pomocy mężczyźnie, a następnie przewiozła go do szpitala na badania.  Funkcjonariusze po sprawdzeniu mieszkania zauważyli przedmioty, w których mogłyby znajdować się materiały pirotechniczne. Podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców budynku. Pirotechnicy zabezpieczyli podejrzane przedmioty i wywieźli w bezpieczne miejsce, gdzie je zneutralizowali. Do sprawy został zatrzymany 34-latek oraz jego kolega, który po przesłuchaniu został zwolniony.

kom. Przemysław Słomski
Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker