Aktualności

Bydgoski oddział AMW znów szuka kupców na mienie z wojskowych magazynów

Bydgoski oddział AMW szuka kupców na mienie z wojskowych magazynów. W ofercie przetargowej znalazło się znalazło się aż 146 pozycji o łącznej wartości 833 tys. zł. Na sprzedaż wystawiono m.in.: stary, tarpany, przyczepy transportowe, podnośniki widłowe, pakiety z artykułami mundurowe, wojskowymi skrzyniami, a nawet pianina. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 lutego br. o 12.00 w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia Agencja tradycyjnie już przekaże na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Ceny wywoławcze wahają się od 200 zł za monitory LCD do komputerów stacjonarnych do 100 tys. zł za elementy parku pontonowego. Tradycyjnie w czym wybierać będą mieli fani powojskowej motoryzacji. Do sprzedaży Agencja przeznaczyła przeszło 30 sztuk samochodów. Wśród przeznaczonych do sprzedaży wozów znajdziemy stary 200 (cena wywoławcza 4 tys. zł) i 266 (6 tys. zł), jelcze 325 (8 tys. zł), tarpany 4012 oraz honkera 2324 (6 tys. zł).

Wśród mniej typowych pojazdów, które będzie można kupić w Bydgoszczy, warto wspomnieć salę operacyjną na starze 660 M2 (6,5 tys. zł), pralnię wodną na starze 200 , częściowo wyposażony warsztat na starze 266 razem z agregatem spawalniczym na przyczepie (15 tys. zł) czy ciągnik kołowy ursus C-360 (10 tys. zł). Kolekcjonerów i samochodowych majsterkowiczów mogą zainteresować pakiety części zamiennych. W pierwszym wycenionym na 20 tys. zł znalazły się elementy do żuków, nys i UAZ-ów. Do drugiego, którego cena wywoławcza wynosi 6 tys., trafiły części do poloneza, fiata punto, opla astry oraz daewoo nubiry i leganzy.

Na nowych właścicieli czekają też pianina – dwa egzemplarze z legendarnej fabryki Calisia i jeden niemieckiej marki Hermann. Za każde z nich zainteresowani będą musieli zaoferować co najmniej 1 tys. zł. W Bydgoszczy kupimy także artykuły mundurowe. Pakiet złożony z 200 kompletów dresów i 2 tys. sztuk szelek do oporządzenia wyceniono na 4 tys. zł, a zestawy hełmów stalowych wz. 67/75 i toreb wyposażenie na 1,5 tys. zł. Hitem mogą okazać się też zestawy drewnianych skrzyń (ceny wywoławcze od 350 do 1,3 tys. zł), które cieszą się ogromną popularnością w internetowym sklepie AMW.

Na największy wydatek muszą przygotować się potencjalni nabywcy części parku pontonowego, które można wykorzystać do budowy przepraw wodnych czy przystani. Bydgoski oddział AMW przygotował dwa pakiety z pontonami i blokami pontonowymi w przedziale cenowym od 40 do 100 tys. zł. Ponadto wśród wystawionych pozycji przetargowych znajdziemy przyczepy, podnośniki widłowe, wózki akumulatorowe, zespoły spalinowo-elektryczne, tokarki, pakiety ze medycznym, wyposażeniem biurowym i elektroniką.

Otwarcie ofert nastąpi 5 lutego br. o godz. 12.00 w Bydgoszczy przy ul. Sułkowskiego 52a w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Osoby zainteresowane udziałem w przetargu pisemnym zobowiązane są do wpłacenia wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranych pozycji przetargowych. Wpłata musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu. Wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć oferowany sprzęt jeszcze 31 stycznia i 1 lutego w miejscach jego składowania.

Szczegóły dotyczące procedury składania oferty zamieszczone są w ogłoszeniu dostępnym na stronie internetowej: www.amw.com.pl, w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker