Aktualności

Czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą.

Policja wspólnie ze strażą pożarną i WOPR-em czuwają nad bezpieczeństwem osób przebywających nad wodą. Liczne kontrole kąpielisk, sprawdzanie stanu trzeźwości osób korzystających ze sprzętu wodnego, jak i samych wypożyczalni, ma pomóc w wyeliminowaniu poważnych zagrożeń.

Dzisiaj  policjanci, wraz ze strażakami brali udział w zorganizowanej akcji w Woziwodzie na rzece Brdzie. Wspólne działania miały na celu edukację osób przebywających nad wodą, by uchronić ich od licznych zagrożeń.

Policjanci ponownie przestrzegali przed korzystaniem z dzikich plaż, nieprzemyślanymi skokami do wody, spożywaniem alkoholu i niewłaściwie sprawowaną opieką nad dziećmi. Mundurowi przybliżyli też wczasowiczom założenia akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” i przekazali im dobre rady na temat letniego wypoczynku.

Stróże prawa przez blisko 2 godziny skontrolowali trzeźwość 20 osób. Cieszy fakt, że wszyscy uczestnicy spływów wykazali się zdrowym rozsądkiem i nie spożywali alkoholu w czasie ich trwania. – informuje sierż. szt. Bartosz Wiese,Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tucholi

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker