Aktualności

Wkrótce rozpocznie się modernizacja boiska przy ul. Piwnika-Ponurego.

Obiekt na osiedlu Bohaterów po przebudowie ma pełnić funkcję lekkoatletycznego ORLIKA. Inwestycja częściowo sfinansowana będzie w ramach BBO. Oddana do użytku zostanie w połowie 2019r. Koszt to ponad 2,1 mln zł.

 Kilka lat wcześniej w jego bliskim sąsiedztwie powstał typowy wielofunkcyjny ORLIK ze sztuczną nawierzchnią. Wykorzystywany  jest do gry w piłkę nożną,  koszykówkę, siatkówkę. Starszy obiekt z trawiastą murawą zostanie przebudowany. Będzie uzupełniał ofertę sąsiedniego boiska. Zaplanowano między innymi przebudowę części lekkoatletycznej z bieżnią , przebudowę boiska do piłki nożnej i ogrodzenie całego obiektu.

W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest m.in. modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal.

Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker