Na sygnale

Brutalne pobicie 74-latka przy ul. Fordońskiej, na wysokości ul. Wiślanej. Szczegóły zdarzenia

27-latek zaatakował 74-latka przy ul. Fordońskiej, na wysokości kładki przy ul. Wiślanej. Kopał, bił laską.

Skontaktowała się z nami czytelniczka, która w poniedziałek, 18 września 2023 roku, krótko po zajściu przy ul. Fordońskiej, na wysokości Wiślanej, czekała na przystanku autobusowym przy tejże ulicy, koło kładki, i obserwowała działania policji.

– To było około godz. 5.30, a do brutalnego pobicia mężczyzny doszło chwilę przed 5.00 – opowiada kobieta. – Napastnikiem był młody mężczyzna. Wyglądał, jak był po narkotykach albo psychotropach, bo zdejmował swoje ubrania i chciał je rozrzucać. Zaatakował pana w wieku około 70 lat. Nie wiadomo, jaki był powód, ale raczej nie o rabunek chodziło. Starszy pan trafił do szpitala, a napastnika zatrzymała policja.

Jeszcze we wtorek na schodach, prowadzących na wiadukt nad Fordońską, było widać ślady krwi i zużyte opatrunki. Także we wtorek rano bydgoska policja opublikowała komunikat dotyczący zajścia. – Policjant, jadący do służby, o godzinie 4.45, przejeżdżając ulicą Fordońską, zauważył, jak stojący przy kładce mężczyzna uderza drewnianą laską leżącą osobę. Funkcjonariusz zatrzymał swoje auto, skierował się w stronę napastnika oraz jego ofiary. Okazało się, że nie tylko starszy posterunkowy Mateusz Mrówczyński zareagował. Moment wcześniej, tuż po wyjściu z autobusu, wołaniem o pomoc zainteresował się świadek, który również ruszył i odepchnął napastnika. Policjant poinformował dyżurnego, który skierował na miejsce inne patrole oraz pogotowie ratunkowe.

W trakcie udzielania pierwszej pomocy 74-letniemu poszkodowanemu, 27-letni napastnik nadal był agresywny, odepchnął policjanta, zachowywał się nieracjonalnie, nawet zaczął się rozbierać. Funkcjonariusz zatrzymał ruch na Fordońskiej w kierunku centrum i obezwładnił mężczyznę. Po chwili przyjechały inne patrole i przejęły młodego mężczyznę.

74-latek został przewieziony do szpitala. Do specjalistycznej placówki medycznej trafił również napastnik, mieszkaniec powiatu bydgoskiego. Sprawca odpowie za pobicie przed sądem.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker