Na sygnale

Areszt dla sprawcy rozboju na 17-latku rejonie wiaduktu przy ulicy Andersa w Fordonie.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Na miesiąc do aresztu trafił wczoraj 29-latek, który dokonał brutalnego rozboju na 17-latku. Mężczyzna po uderzeniu go do utraty świadomości ukradł mu torbę z dokumentami, telefonem i pieniędzmi.

Do zdarzenia doszło 29.11.2021 około godziny 19:50 . Policjanci z Fordonu otrzymali zgłoszenie od przechodnia. Mężczyzna  pomógł nastolatkowi siedzącemu z obrażeniami głowy w rejonie wiaduktu przy ulicy Andersa. Na miejsce natychmiast pojechał patrol. Nastolatek oświadczył, że został napadnięty przez nieznanego mu sprawcę krótko po tym jak wysiadał z tramwaju. Z relacji nastolatka wynikało, że został uderzony tak mocno, że stracił świadomość i doznał obrażeń głowy. Kiedy się ocknął okazało się, że została mu skradziona torebka typu „listonoszka”, w której miał dokumenty, telefon, okulary i pieniądze. O zdarzeniu zostali powiadomieni również rodzice, którzy przyjechali na miejsce.

Pogotowie zabrało 17-latka do szpitala. Kryminalni ustalili, że za przestępstwo to odpowiada 29-letni bydgoszczanin znany policjantom z wcześniejszych różnego rodzaju przestępstw. Podczas przeszukania policjanci ujawnili przy nim amfetaminę i marihuanę.

 Sędzia po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym poparł wniosek złożony przez prokuratora i aresztował mężczyznę na miesiąc.

Autor: kom. Lidia Kowalska

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker