Na sygnale

Ukradli katalizator. Wpadli w ręce policjantów z Fordonu

Policjanci z Fordonu zatrzymali trzy osoby do kradzieży katalizatora. Mężczyźni wpadli w ręce funkcjonariuszy w nocy, w trakcie pościgu. Wśród zatrzymanych jest 16-latek. Podejrzani wycieli katalizator z jednego z zaparkowanych pojazdów. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać pobliskie ulice. Patrol, kontrolując ulicę Bydgoskich Olimpijczyków, otrzymał informację od świadka, że podejrzanie zachowujące się osoby idą w kierunku ulicy Kaliskiego. Z uzyskanych informacji wynikało też, że mogą mieć przy sobie niebezpieczne narzędzia. Patrol pojechał we wskazanym kierunku.

Kilkadziesiąt metrów dalej zauważyli dwóch opisywanych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli się chować pomiędzy zaparkowanymi pojazdami. Policjantka z patrolu wyszła w ich kierunku pierwsza. Ci na jej widok zaczęli uciekać. Nie reagowali na ostrzeżenia i polecenia. Funkcjonariuszka, z broni służbowej, oddała w powietrze dwa strzały alarmujące pozostałe patrole. Mężczyźni położyli się na ziemi. Zostali zatrzymani. Jednym z nich był nieletni.

Trzeci z mężczyzn wpadł w ręce policjantów, gdy siedział w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” koło szkoły. Okazało się, że zatrzymani ukradli tej nocy katalizator z jednego z zaparkowanych pojazdów. 21 i 19-latek trafili do policyjnego aresztu, natomiast 16-latek do policyjnej izby dziecka.

Następnego dnia (19.02.2021) śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm najstarszym zarzuty dotyczące kradzieży. Natomiast w sprawie nieletniego będą przesłane materiały do sądu rodzinnego, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Autor: kom. Przemysław Słomski

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker