Na sygnale

Bydgoszczanin wyrzucił przez okno oszustom „na policjanta” 130 tysięcy złotych

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Sprawcy podszywając się pod policjantów okradli wczoraj bydgoszczanina ze 130 tysięcy złotych. 71-latek stracił oszczędności życia. Odebrał telefon z informacją, że oszuści zaciągnęli na jego nazwisko kredyt w banku.  Żeby uratować oszczędności musi je przekazać policji. Mężczyzna spakował pieniądze do reklamówki i wyrzucił przez okno.

Wczoraj policjanci z bydgoskich Wyżyn otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa metodą na tzw. policjanta.  Miały być oszczędności 71-letniego bydgoszczanina. Tego dnia między 17.00 a 18.00 do pokrzywdzonego zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Twierdziła ona, że nieznani sprawcy zaciągnęli kredyt na jego nazwisko. Senior teraz musi przekazać im pieniądze jakie posiada w celu zabezpieczenia ich przez policję.  Mężczyzna spakował swoje oszczędności do reklamówki i wyrzucił przez okno. W ten sposób stracił 130 tysięcy złotych. Wieczorem zorientował się, że padł ofiarą perfidnych oszustów żerujących na osobach starszych.

Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”, to oszustwa, w których ofiarami są przeważnie osoby starsze. Metoda działania przestępców w takich przypadkach za każdym razem jest bardzo podobna.

Pamiętajmy!! Policjanci nigdy nie dzwonią w takich przypadkach jak opisują to oszuści podający się za policjantów i nigdy nie żądają wypłaty pieniędzy.

Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy zadzwonić na Policję.

997 lub 112 to numery alarmowe, pod którymi mogą Państwo uzyskać pomoc.

Autor: podkom. Lidia Kowalska

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker