Aktualności

Miasto znów wystawia na sprzedaż dwa budynki przy ul. Fordońskiej. Obniżyło cenę wywoławczą

Trzecie podejście Gminy Bydgoszcz do sprzedaży domów pruskich w Starym Fordonie. Jaka teraz jest cena wywoławcza?

Dwa sąsiadujące ze sobą budynki są zwane żartobliwie dwiema gracjami. Zlokalizowane są przy ul. Fordońskiej 438 i 440 w Starym Fordonie, w pobliżu zjazdu na most nad Wisłą. W jednej posesji jest siedem mieszkań (na Fordońskiej 438), a w drugiej pięć (na Fordońskiej 440). Obie od lat są pustostanami. Nadają się do kapitalnego remontu, a dodatkowo w tym z większą liczbą mieszkań w 2021r. wybuchł pożar.

Miasto próbuje po raz kolejny sprzedać oba budynki w drodze przetargu. Pierwszy przetarg zorganizowało w sierpniu 2023r., a drugi odbył się w styczniu br. Na razie oba wielorodzinne domy, zbudowane z tzw. muru pruskiego, nie znalazły nowego właściciela, chociaż niektórzy sądzili, że jakiś deweloper się zainteresuje, ponieważ w niedalekim sąsiedztwie, po obu stronach ul. Fordońskiej, powstają miniosiedla bloków mieszkaniowych.

Miasto ogłosiło kolejny przetarg. Odbędzie się on 11 kwietnia br. w Urzędzie Miasta Bydgoszczy przy ul. Jezuickiej 2. Tym razem obniżyło cenę nieruchomości. Gdy wiosną 2023r. miasto, jako starosta wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, powiadomiło o przetargu dotyczącym sprzedaży obu domów pruskich, cenę wywoławczą ustalono na 650 000 zł (Fordońska 438) oraz 500 000 zł (Fordońska 440). W kwietniowym przetargu ceny wywoławcze natomiast będą kształtować się odpowiednio: 585 000 zł i 450 000 zł. Za trochę ponad miesiąc okaże się, czy niższa cena przyciągnęła inwestorów.

Komentarze

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Kupujący muszą zdawać sobie sprawę, że to budynki zabytkowe i nie mogą ich rozebrać, a chyba przypadkiem nie wybuchnie tam znowu pożar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker