Aktualności

Wilki w Fordonie. Mieszkanka Mariampola mówi, że widziała je na polu obok oczyszczalni ścieków

Mieszkanka Fordonu przekonuje, że widziała 2 wilki na terenach spacerowych niedaleko Wisły. Ktoś jeszcze widział?

Mieszkanka Mariampola twierdzi, że w czwartek (22 lutego 2024r.) zobaczyła 2 wilki. Była akurat na przedpołudniowym spacerze. Miała kijki nordic walking, ale – pechowo – nie miała telefonu. Weszła na wał przeciwpowodziowy, do którego prowadzi nieutwardzona droga, biegnąca od ulicy Bora-Komorowskiego. – Jadąc od strony osiedla mieszkaniowego w kierunku oczyszczalni, jest to droga znajdująca się po lewej stronie ul. Bora-Komorowskiego – wyjaśnia kobieta. – Weszłam na wał, z którego rozpościera się piękny widok. Po polu wolno biegły zwierzęta, jakby parka. Myślałam, że to duże psy, które uciekły jakiemuś właścicielowi z pobliskiej działki, bo przecież zaraz obok są działki rekreacyjne. Raczej mnie nie zauważyły albo i zauważyły, ale nie zwróciły na mnie uwagi. Zaczęłam się wycofywać. Przyjrzałam się i jestem prawie przekonana, że to były 2 wilki.

Kobieta przypomina sobie, że w tej części Bydgoszczy wilki już się pokazywały. – Przywędrowały prawdopodobnie z terenów gminy Osielsko lub Dobrcz – mówi. – Były m.in. też w lasach łączących Fordon z Jarużynem. W 2022 roku o tej porze mieszkańcy tej drugiej gminy tak często je widywali, że Urząd Gminy Dobrcz wydał komunikat, aby uważać na te zwierzęta i radził, co zrobić w przypadku, gdy spotkamy wilka na swojej drodze.

W bieżącym roku ani ościenne gminy, ani Gmina Bydgoszcz nie publikują ostrzeżeń dotyczących wilków, chociaż ludzie napotkali je w naszej części województwa, np. w styczniu w Pruszczu (powiat świecki), a ten powiat sąsiaduje z powiatem bydgoskim.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker