Aktualności

Pan Zdzisław, ministrant, pobity na ul. Fordońskiej, nie żyje. „Teraz będzie Pan jeszcze bliżej swojego Szefa, czyli Pana Boga”

Nie żyje 74-latek, pobity we wrześniu na ul. Fordońskiej, przy wiadukcie na wysokości Wiślanej.

Wracamy do wydarzenia sprzed prawie 3 miesięcy. 18 września 2023 roku 27-latek zaatakował starszego mężczyznę. To było około godz. 4:45 na ul. Fordońskiej, koło wiaduktu na wysokości ul. Wiślanej, po stronie przystanku, na jakim zatrzymują się autobusy, jadące od strony Fordonu do miasta.

Akurat przejeżdżał tamtędy policjant. Zauważył, jak jakiś mężczyzna bije laską leżącego człowieka. Inny świadek także zareagował. – W trakcie udzielania pierwszej pomocy 74-letniemu poszkodowanemu, napastnik ponownie stał się agresywny. Odepchnął policjanta. Nie reagował na polecenia. Wypowiadał się nielogicznienawet zaczął się rozbierać – mówiła kom. Lidia Kowalska, rzecznik policji w Bydgoszczy. – Widząc jego nieprzewidywalne zachowanie, policjant zatrzymał ruch na Fordońskiej w kierunku centrum i obezwładnił pobudzonego mężczyznę, który stwarzał zagrożenie dla siebie i innych. Przyjechały inne patrole i przejęły agresora.

Młody mężczyzna trafił za kratki, a 74-latek został przewieziony do szpitala. Po niemal trzech miesiącach, 13 grudnia, nadeszła smutna informacja. Starszy pan zmarł. Okazuje się, że to pan Zdzisław, znany wielu bydgoszczanom. Przez lata służył jako ministrant w Bazylice pw. św. Wincentego a Paulo. Poruszeni mieszkańcy miasta składają kondolencje. Ktoś napisał: „Panie Zdzisiu, teraz będzie Pan jeszcze bliżej swojego Szefa, czyli Pana Boga”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker