Aktualności

Kolejna myjnia samochodowa w Fordonie. Wiemy, gdzie powstaje

W Fordonie działa już kilka myjni samochodowych, a przybędzie kolejna. Tym razem na osiedlu Szybowników. O tym, że w Fordonie będzie nowa myjnia samochodowa, mówiło się od wiosny 2020 roku. I mówiło się o prawdopodobnej jej lokalizacji – wskazywano pusty plac za Galerią Fordon, naprzeciw targowiska przy ul. Twardzickiego.
Budowa myjni jest w toku. Tyle, że powstaje w innym miejscu, bo w pobliżu Carrefoura przy ul. Skarżyńskiego – nie w sąsiedztwie stacji paliw, lecz po przeciwnej stronie sklepu, niejako od jego frontu.
Załatwianie formalności inwestor rozpoczął w ubiegłym roku. Wtedy otrzymał m.in. pozwolenie na budowę. Teraz można już zobaczyć roboty budowlane. To będzie całodobowa 4-stanowiskowa, jednocześnie samoobsługowa myjnia. Roboty budowlane rozpoczęły się pod koniec kwietnia br. Myjnia powinna ruszyć na wakacje. Inwestorem jest spółka Idea Technik, a wykonawcą – firma Grena.
Mieszkańcy Fordonu (i nie tylko) mają do dyspozycji kilka podobnych myjni, m.in. przy ul. Produkcyjnej, Bortnowskiego i Akademickiej. Najstarsza myjnia znajduje się natomiast przy ul. Jordana-Rozwadowskiego. To nie tylko najstarszy taki obiekt w Fordonie, ale także w Bydgoszczy. Powstał w 2003 roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker