Aktualności

Wiadukty Warszawskie znowu z wszystkimi pasami ruchu! Od 15 czerwca 2021

Kierowcy, którzy narzekali na korki w okolicy ul. Fordońskiej w związku z ograniczeniami ruchu na Wiaduktach Warszawskich, odetchną. Od wtorku (15 czerwca) znowu będzie można korzystać z wszystkich pasów na wiaduktach.
Większość zmotoryzowanych, aby dotrzeć z centrum miasta do Fordonu (i odwrotnie) wybiera drogę, prowadzącą przez Wiadukty Warszawskie. W ostatnich miesiącach przejazd nimi był utrudniony. Przypomnijmy: jesienią Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy zdecydował o ograniczeniu ruchu na obu wiaduktach. To po to, aby zmniejszyć obciążenia powodowane przez samochody czy inne pojazdy. Okazało się bowiem, że stan konstrukcji jest tak zły, że jeżeli wiadukty będą nadal intensywnie eksploatowane przez auta, to będzie to niebezpieczne. Trzeba było wykonać zabezpieczenia wiaduktów. Postawiono pod nimi m.in. specjalne podpory.
Dzisiaj (15 czerwca), od godzin popołudniowych, drogowcy ponownie udostępnią wszystkie pasy ruchu Wiaduktów Warszawskich w ciągu ulicy Fordońskiej.
Trzeba natomiast liczyć się ze zmianami w tym rejonie. – Prędkość na obiektach zostanie ograniczona do 30 kilometrów na godzinę, a pojazdy ciężarowe będą mogły poruszać się wyłącznie prawy pasem ruchu, od strony chodnika – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. – Pas lewy na każdym z obiektów będzie przeznaczony dla pojazdów o wadze nie przekraczającej 3,5 tony i szerokości 2,2 metrów. W celu zapewnienia przestrzegania powyższych ograniczeń, obiekt będzie monitorowany.
Specjalne podpory stanowią rozwiązanie tymczasowe – pozwoli ono użytkować obiekt jedynie przez około 10 lat. Później trzeba będzie rozebrać wiadukty i postawić nowe w ich miejsce. Zarząd dróg przygotował już wstępny harmonogram działań dotyczących rozbiórki i budowy nowych wiaduktów, łączących Fordon z centralną częścią Bydgoszczy. Plan prac jest rozpisany do 2029 roku. W ZDMiKP informują: – Szacowany obecnie wstępnie koszt budowy nowej przeprawy to około 200 mln zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker