Na sygnale

Zwyrodnialec strzelał do suczki „NELLY”z wiatrówki, złamał jej nogę i żuchwę

Policjanci  zatrzymali 32-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Strzelał z wiatrówki do suczki „Nelly”, złamał jej nogę oraz  żuchwę  i powybijał z jednej strony kły.

 Policjanci w jednym z mieszkań w centrum miasta przeprowadzali interwencję. W trakcie czynności zauważyli psa, którego zachowanie, a w szczególności stan zdrowia, wzbudził u funkcjonariuszy szczególne zainteresowanie.Na pierwszy rzut oka było widać, że pies ma najprawdopodobniej złamaną nogę oraz szczękę. Na miejsce przyjechał pracownik Animalsów który zabrał psa do weterynarza.

Suczka „Nelly” miała złamaną nogę, żuchwę w dwóch miejscach i powybijane z jednej strony kły. Pies został trzykrotnie postrzelony najprawdopodobniej z broni pneumatycznej. W jej ciele znaleziono trzy śruty.

Śródmiejscy policjanci przyjęli od lekarza zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Następnie śledczy wszczęli postępowanie w kierunku   znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Funkcjonariusze pojechali ponownie pod adres wcześniejszej interwencji. W poniedziałek śródmiejscy kryminalni zatrzymali 32-latka. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności. Poza tym  znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem zwyrodnialcowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 W nocy zakończyła się pomyślnie operacja rekonstrukcji szczęki psa. Skomplikowana operacja twarzoczaszki psa trwała tak długo, że operację łapy trzeba było przełożyć. Animalsi zapewniają, że zrobią wszystko, by sprawca został ukarany.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker