Na sygnale

Bydgoszcz. Nietrzeźwy 18-latek uciekał AUDI ulicami centrum miasta

Funkcjonariusze z WRD  zatrzymali pijanego 18-latka. W aucie miał jeszcze siedmiu pasażerów. Jeden z nich był przewożony w bagażniku. Podejrzany stracił już prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w sobotę w nocy.  Patrol z bydgoskiego WRD zauważył AUDI na ulicy 3 Maja  którego kierowca jechał z nadmierną prędkością. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Nagle AUDI zaczęło przyspieszać i uciekać. Policjanci powiadomili o tej sytuacji dyżurnego.  Kierowca  AUDI łamał przepisy ruchu drogowego. Ostatecznie pościg zakończył się na ulicy Pomorskiej.

-Tam funkcjonariusze zatrzymali kierowcę AUDI. W samochodzie oprócz kierowcy było jeszcze siedmiu pasażerów, w tym jeden zamknięty w bagażniku. 18-letni kierowca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i przewieźli  do policyjnego aresztu. Jeszcze tego samego dnia śledczy  przedstawili 18-latkowi zarzut kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za to ostatnie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego 18-latek będzie odpowiadać za popełnione wykroczenia w trakcie ucieczki – informuje kom. Przemysław Słomski

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker