Na sygnale

Groźny wypadek na autostradzie A-1

Dzisiaj w godzinach rannych na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Stannowo doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Uczestniczyły  w nim cztery samochody ciężarowe i laweta. Policjanci ustalili na miejscu, że kierujący pojazdami nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. Sprawcy kolizji zostali ukarani mandatami.

Dzisiaj w godzinach rannych dyżurny komendy w Aleksandrowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na autostradzie A1, w którym brały udział cztery samochody ciężarowe i laweta. Do pierwszego zdarzenia doszło na lewym pasie jezdni, gdzie Iveco najpierw uderzyło w tył jadącego przed nim DAF-a, po czym w barierę energochłonną, a na koniec wjechała w niego laweta. Prawym pasem jezdni natomiast, w tym samym kierunku, jechały ciężarowy Mercedes oraz Volvo. Jak się później okazało kierujący Mercedesem, chcąc uniknąć zdarzenia, uderzył w tył poprzedzającego go Volvo.

-Z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony kierowca Iveco, pozostali nie odnieśli obrażeń. Na miejscu policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Okoliczności zdarzenia pozwoliły mundurowym zakwalifikować to jako kolizję. Jej sprawcy zostali ukarani mandatami – informuje p. o.Oficer Prasowy, Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim st. sierż. Magdalena Jóźwiak.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker