Na sygnale

Chcąc uniknąć odpowiedzialności za rozbój schowała się w szafce za butlą z gazem!

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Dzięki świadkowi i policjantom do celi trafiła 38-latka, która dokonała rozboju na 78-latce. Grozi jej kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast słowa pochwały należą się świadkowi, który pomógł pokrzywdzonej informując o zdarzeniu policję.

Policjanci z Białych Błot zostali powiadomieni o rozboju na 78-latcei. Seniorka straciła pieniądze, telefon, zegarek i biżuterię, po tym, jak w mieszkaniu zaatakowała ją nieznana kobieta. Zawiadamiającym był mężczyzna, który twierdził, że podeszła do niego starsza kobieta.  Powiedziała, że przed momentem została okradziona, a sprawcy uciekają. Ten nie zastanawiając się długo wsiadł do auta i pojechał na komisariat w Białych Błotach poinformować policjantów. Policjanci w pewnym momencie zauważyli mężczyznę, którego wskazała pokrzywdzona. Okazało się, że jest pijany. Twierdził, że nie wie, gdzie jest kobieta, która dokonała kradzieży.

Chwilę później 38-latka została zatrzymana przez policjantów w jednym z budynków mieszkalnych w Białych Błotach. Kobieta chcąc uniknąć zatrzymania schowała się w szafce zlewozmywakowej za stojącą w niej butlą z gazem. Kiedy z zza niej wyszła wskazała, gdzie ukryła skradzione przedmioty. Bydgoszczanka  trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Okazało się, że ma przy sobie torebkę z legitymacją rencisty na inne dane, telefonem komórkowym, kluczami od mieszkania i innymi przedmiotami. Okazało się, że torebka z zawartością została jej skradziona w jednym ze sklepów na Bartodziejach.

W obu sprawach mienie zostało odzyskane i trafiło do właścicielek. Prokurator  zastosował wobec niej policyjny dozór. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Podziękowania, za godną naśladowania postawę, należą się mężczyźnie, który zareagował na słowa seniorki – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły