Na sygnale

Koronowo. Kompletnie pijana matka opiekowała się swoją 9-cio miesięczną córką

Za ten czyn może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialnością wykazała się 40-letnia  matka. Opiekując się swoim 9-miesięcznym dzieckiem była kompletnie pijana. Miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Idącą chwiejnym krokiem ledwo pchała wózek z córką.  Przechodnie powiadomili koronowskich policjantów. Za ten czyn może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do opisanej sytuacji doszło wczoraj w rejonie dworca w Koronowie. Uwagę przechodniów zwróciła kobieta idąca z wózkiem dziecięcym. Jej sposób poruszania się jednoznacznie wskazywał, że może być pijana. Ta informacja trafiła do koronowskich policjantów. Mundurowi od razu zauważyli idącą chwiejnym krokiem kobietę z dzieckiem w wózku. Dziecko natychmiast trafiło do pobliskiej przychodni. Podczas badania lekarz pediatra nie stwierdził żadnych obrażeń u dziewczynki. Ta cała i zdrowa została przekazana pod opiekę rodzinie.

Matkę przewieziono do komisariatu. Badanie stanu jej trzeźwości wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialna matka została również przekazana pod opiekę rodzinie. Jednak musi liczyć się z tym, że odpowie za narażenie 9-miesięcznej córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za ten czyn może jej grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Podziękowania należą się świadkom, którzy widząc opisywaną sytuację nie pozostali obojętni i w trosce o dziecko powiadomili policję – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker