Na sygnale

Obiecał wręczyć mundurowym z Bydgoszczy 100 zł. łapówki za odstąpienie od czynności służbowych

Patrol  policji zatrzymał kierowcę podejrzanego o próbę wręczenia łapówki.  51-latek obiecał wręczyć mundurowym 100 złotych za odstąpienie od czynności służbowych. Mieszkańcowi Grodziska Wielkopolskiego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z bydgoskiego Śródmieścia  zauważyli pojazd ciężarowy przejeżdżający przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.  W trakcie legitymowania mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego zaproponował mundurowym przyjęcie korzyści majątkowej w kwocie 100 złotych. Mężczyzna w  ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

-Policjanci poinformowali kierowcę, że jest zatrzymany w związku z obietnicą wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. 51-latek został dowieziony do komisariatu, po czym trafił przed oblicze prokuratora. Ten po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór. Będzie on musiał dwa razy w tygodniu zgłaszać się w komisariacie – informuje podkom. Lidia Kowalska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker