Na sygnale

Policjanci z bydgoskiej „drogówki’ zapewnili transport zespołu transplantologów z sercem na bydgoskie lotnisko.

W tej sytuacji liczyła się każda minuta, gdyż serce musiało dotrzeć do Zabrza w ciągu trzech godzin. Dzięki pomocy funkcjonariuszy serce dotarło na czas do pacjenta w  Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Do dyżurnego KW zadzwoniła Lekarz Koordynator Transplantacji Serca i Płuc ze szpitala w Zabrzu. Poprosiła o pilotaż karetki z sercem i zespołem transplantologów. Z przekazanej informacji wynikało, że w jednym z bydgoskich szpitali dobiegnie końca operacja, podczas której zostanie pobrane serce do przeszczepu.W ciągu 3 godzin musi być wszczepione pacjentowi w  Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Kiedy dobiegała końca operacja  okazało się, że karetka nie dotrze na czas. Wówczas policjanci w uzgodnieniu z dyżurnym podjęli decyzję o przewiezieniu zespołu lekarzy z sercem radiowozami. Kilka minut później, na sygnałach świetlnych i dźwiękowych, bezpiecznie dotarli na bydgoskie lotnisko, skąd odlecieli wojskowym samolotem CAS do Katowic, by finalnie trafić do pacjenta w Śląskim Centrum Chorób Serca –informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker