Na sygnale

Chciał wyłudzić pożyczkę z fordońskiego banku przy ul. Rupniewskiego

27-latkowi może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci ustalili, że 27-latek chce wyłudzić 2 tys. zł. pożyczki z banku w Fordonie. Mężczyzna składając dokumenty przedłożył sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. 

 Wczoraj kryminalni  zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcyjnej ustalili, że młody bydgoszczanin będzie starał się wyłudzić kredyt. Pojechali do placówki bankowej znajdującej się przy ul. Rupniewskiego. Tam zastali 27-latka, który chcąc wziąć 2 tysiące złotych pożyczki, przedstawił sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i wynagrodzeniu.

-Szybkie działanie policjantów spowodowało, że mężczyźnie nie została wypłacona pożyczka, a firma pożyczkowa nie poniosła z tego tytułu straty. Mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Fordonie. Szybko okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, które ma na swoim koncie i już w najbliższych dniach usłyszy kolejne zarzuty dotyczące przestępstw, których dopuścił się na terenie kraju. Okazało się, że bydgoszczanin jest poszukiwany 5 listami gończymi. Ponadto wystawiony został za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Poszukiwało go aż 8 różnych organów do prowadzonych spraw karnych. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci ujawnili m. in. kilka pieczęci firmowych, kilkadziesiąt kart SIM, telefony komórkowe, szereg gotowych formularzy zaświadczeń o zatrudnieniu oznaczonych pieczęciami fikcyjnych zakładów pracy, cztery umowy z firm pożyczkowych świadczących o innych wyłudzeniach – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker