Na sygnale

Straż Miejska ukarała mandatami żebraków nachodzących pacjentów Centrum Onkologii

Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 zł.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Romanowskiej, gdzie miały znajdować się dwie żebrzące osoby. Pracowników ochrony poinformowali SM, że od kilku dni kobieta i mężczyzna przychodzą na teren CO  i notorycznie żebrzą o pieniądze od pacjentów i osób odwiedzających.

Strażnicy opatrolowali przyległy teren leśny i nieopodal ul. Korfantego zauważyli dwie osoby chowające się za krzakami. W trakcie podjętej interwencji kobieta i mężczyzna zaprzeczyli, aby wcześniej przebywali na terenie szpitala. Jednak ich wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez pracowników ochrony. W związku z tym zostali doprowadzeni do szpitala, gdzie ochrona rozpoznała ich jako osoby, które notorycznie żebrały wśród pacjentów i osób odwiedzających szpital.

Powyższy fakt potwierdził także okazany zapis z monitoringu. Wówczas mężczyzna i kobieta przyznali się do zarzucanego im czynu. W związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na żebraniu w miejscu publicznym przez osoby posiadające środki do egzystencji lub zdolne do pracy, sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 zł.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker