Na sygnale

Straż Miejska ukarała mandatami żebraków nachodzących pacjentów Centrum Onkologii

Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 zł.

Patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Romanowskiej, gdzie miały znajdować się dwie żebrzące osoby. Pracowników ochrony poinformowali SM, że od kilku dni kobieta i mężczyzna przychodzą na teren CO  i notorycznie żebrzą o pieniądze od pacjentów i osób odwiedzających.

Strażnicy opatrolowali przyległy teren leśny i nieopodal ul. Korfantego zauważyli dwie osoby chowające się za krzakami. W trakcie podjętej interwencji kobieta i mężczyzna zaprzeczyli, aby wcześniej przebywali na terenie szpitala. Jednak ich wygląd odpowiadał rysopisowi podanemu przez pracowników ochrony. W związku z tym zostali doprowadzeni do szpitala, gdzie ochrona rozpoznała ich jako osoby, które notorycznie żebrały wśród pacjentów i osób odwiedzających szpital.

Powyższy fakt potwierdził także okazany zapis z monitoringu. Wówczas mężczyzna i kobieta przyznali się do zarzucanego im czynu. W związku z popełnionym wykroczeniem, polegającym na żebraniu w miejscu publicznym przez osoby posiadające środki do egzystencji lub zdolne do pracy, sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 100 zł.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker