Na sygnale

Kierowca autobusu szkolnego ujął kompletnie pijanego kierowcę Opla

Kierowcy Opla grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności

Postawą godną naśladowania wykazał się wczorajszym popołudniem kierowca autobusu szkolnego z Chocenia.  Wracając z kursu po rozwiezieniu dzieci, ujął kompletnie pijanego kierowcę Opla. Uniemożliwił mu dalszą jazdę i zapobiegł jego ucieczce, po czym przekazał w ręce policjantów. 55-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. 

Wczoraj  policjanci z Posterunku Policji w Choceniu otrzymali informację, iż po jednej z  dróg w gminie przemieszcza się pojazd, którego kierujący najprawdopodobniej spożywał wcześniej alkohol. Mundurowi po chwili usłyszeli komunikat, że pijany kierowca został ujęty przez świadka na przystanku PKS.

Okazało się, iż obywatelską postawą wykazał się jeden z kierowców autobusu szkolnego wracającego z kursu.  Widząc Opla próbującego wyjechać z rowu, postanowił udzielić mu pomocy. Za kierownicą ujrzał jednak mężczyznę, którego stan wskazywał na spożywanie alkoholu. Bez wahania wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i wezwał mundurowych.

Siedzący „za kółkiem” Opla nie zamierzał jednak bezczynnie oczekiwać na przyjazd policjantów. Wysiadł z auta i podjął próbę ucieczki pieszo. Został jednak szybko ujęty i przekazany w ręce mundurowych. Okazało się, iż był kompletnie pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów – informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska, Zespół Komunikacji Społecznej Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker