Na sygnale

Łoś przebiegł tuż przed maską radiowozu

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Gdy funkcjonariusze „drogówki” patrolowali ulice Włocławka zauważyli coś niebywałego Na jezdnię wchodził właśnie okazały łoś. Aby zadbać o bezpieczeństwo podróżnych i zwierzęcia, mundurowi spowolnili ruch, dzięki czemu zwierzę zdążyło bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Wielokrotnie apelowaliśmy o ostrożność na drodze, zwłaszcza w miejscach wędrówek zwierząt leśnych. Tym razem to sami mundurowi mieli okazję stanąć „oko w oko” w okazałym łosiem.

Gdy funkcjonariusze włocławskiej „drogówki” patrolowali ulice miasta zauważyli zwierzę, które wybiegło z lasu i postanowiło przejść na drugą stronę bardzo ruchliwej drogi krajowej.

-To zdarzenie doskonale pokazuje, że sytuacja na drodze może zmienić się w ułamku sekundy. Nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć z jakim zagrożeniem przyjdzie nam się zmierzyć na drodze. Dlatego apelujemy o ostrożność i o zdjęcie nogi z „gazu”. Pamiętajmy, że dzikie zwierzęta mogą pojawić się niespodziewanie nie tylko poza miastem, ale także w okolicach miejskich kompleksów leśnych – informuje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, Oficer Prasowy KMP we Włocławku

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker