Na sygnale

Policyjne działania pn. „Truck & Bus”

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Truck & Bus”. W akcji wzięło udział łącznie 347 funkcjonariuszy, którzy skontrolowali 2 033 pojazdy. Głównym celem akcji jest wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Wczoraj od wczesnych godzin rannych kujawsko-pomorscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem „TRUCK & BUS”.

W akcji wzięło udział 301 policjantów ruchu drogowego oraz 46 funkcjonariuszy innych służb. Skontrolowali  2033 pojazdy, w tym 832 samochody ciężarowe i 43 autobusy. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 230 pojazdów, których stan techniczny nie był zgodny z wymogami, natomiast 13 nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Mundurowi zatrzymali 124 dowody rejestracyjne oraz stwierdzili 70 naruszeń nieprawidłowego zabezpieczenia ładunku. Policjanci ujawnili 301 wykroczeń przekroczenia prędkości przez kierujących, z czego 86 było popełnionych przez kierowców pojazdów ciężarowych, a jedno przez kierującego autobusem. Nałożyli na kierujących 451 mandatów karnych i zatrzymali 9 praw jazdy. Policjanci wyeliminowali także 6 kierujących pod wpływem alkoholu oraz jednego będącego pod działaniem narkotyków.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker