Na sygnale

Ukradł 9-latkowi rower, bo chciał jechać po alkohol !

 

Obywatelską postawą wykazali się mieszkańcy Piotrkowa Kujawskiego, którzy  zatrzymali   51-latka, który ukradł rower 9-latkowi. Tłumaczył się, że chciał nim pojechać po alkohol. O wysokości kary zdecyduje sąd.

W Piotrkowie Kujawskim do   mężczyzny stojącego na ulicy, podszedł 9-latek. Powiedział, że widział  jak na jego rowerze odjechał nieznany mu człowiek.Poproszony o pomoc mężczyzna wsiadł na skuter i dogonił złodzieja. Gdy wezwał patrol policji, zatrzymany zaczął się wyrywać. Wtedy z pomocą ruszył kolejny mieszkaniec Piotrkowa Kujawskiego i wspólnie zatrzymali amatora cudzej własności.

51-latek  tłumaczył się, że ukradł rower, gdyż chciał dojechać do sklepu po alkohol. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży roweru wartości  kilkuset złotych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci dziękują za obywatelską postawę mężczyznom, którzy ujęli podejrzanego i odzyskali skradziony rower  – informuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker