Na sygnale

Ukradł 9-latkowi rower, bo chciał jechać po alkohol !

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

 

Obywatelską postawą wykazali się mieszkańcy Piotrkowa Kujawskiego, którzy  zatrzymali   51-latka, który ukradł rower 9-latkowi. Tłumaczył się, że chciał nim pojechać po alkohol. O wysokości kary zdecyduje sąd.

W Piotrkowie Kujawskim do   mężczyzny stojącego na ulicy, podszedł 9-latek. Powiedział, że widział  jak na jego rowerze odjechał nieznany mu człowiek.Poproszony o pomoc mężczyzna wsiadł na skuter i dogonił złodzieja. Gdy wezwał patrol policji, zatrzymany zaczął się wyrywać. Wtedy z pomocą ruszył kolejny mieszkaniec Piotrkowa Kujawskiego i wspólnie zatrzymali amatora cudzej własności.

51-latek  tłumaczył się, że ukradł rower, gdyż chciał dojechać do sklepu po alkohol. Trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży roweru wartości  kilkuset złotych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci dziękują za obywatelską postawę mężczyznom, którzy ujęli podejrzanego i odzyskali skradziony rower  – informuje asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów.

Komentarze

Powiązane artykuły