Na sygnale

Oszuści wymyślili nowy przekręt. Tym razem na żołnierza US ARMY

Oszuści wybierają różne, coraz to ciekawsze sposoby, aby pozyskać gotówkę. Przede wszystkim wykorzystują łatwowierność kobiet. Te chcą pomóc znajomemu poznanemu przez internet popadają w kłopoty finansowe. Jedną z najnowszych jest historia amerykańskiego żołnierza.

Rzekomy żołnierz nawiązuje kontakt internetowy z kobietami i prowadzi z nimi korespondencję. Długo nie trwa, jak informuje, że z różnych powodów musi pozbyć się zaoszczędzonej gotówki, złota i innych cennych przedmiotów. Powody takiej decyzji podaje różne. Najczęściej pisze,że znajduje się w strefie wojennej i jego kosztowności są zagrożone. Dlatego chciałby je ulokować w miejscu bezpiecznym. Dodaje też zamierza na stałe przyjechać do Polski. Jego mienie ma być zabezpieczeniem wspólnego dostatniego życia. I do tego momentu z pozoru wszystko wygląda w porządku.

Problemy zaczynają się później. Kiedy prowadzące korespondencję z rzekomym żołnierzem kobiety godzą się, że zabezpieczą jego mienie. Otrzymują informację, że paczka z kosztownościami, czy też przekaz z pieniędzmi został wysłany. Po kilku dniach mężczyzna informuje, że pojawił się problem.  Za wysłaną przesyłkę musi być zapłacone cło, bo w przeciwnym razie przesłane kosztowności przepadną. Nadawca paczki prosi wtedy swoją znajomą, żeby przelała mu gotówkę potrzebną na załatwienie spraw związanych z opłatą cła.  On rozliczy się, kiedy przyjedzie do Polski na spotkanie. Kwoty o jakie się zwraca opiewają najczęściej na kilka tysięcy złotych.

Zdarza się niestety, że kobiety dają się oszukać i przelewają na wskazane konto swoje oszczędności. Aby pomóc poznanemu przez internet mężczyźnie, zaciągają kredyty. Kiedy gotówka zostaje przelana, rzekomy żołnierz zrywa znajomość i przepada bez śladu. Opisany przykład powinien być przestrogą dla tych wszystkich, którzy zawierają znajomości przez internet i zamierzają pomóc poznanym w sieci znajomym. Warto zastanowić się, czy intencje osób znanych tylko w świecie wirtualnym są szczere.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker