Na sygnale

W pożarze w Murowańcu zginęła 41-latka. OSP Fordon też organizuje pomoc dla rodziny

41-latka zginęła w pożarze w Murowańcu. Strażacy-ochotnicy z Fordonu dołączają do zbiórki dla męża i synów kobiety.

W nocy ze środy na czwartek (3/4.01.2024), chwilę przed godziną 2:00, służby ratunkowe dostały zgłoszenie o pożarze domu w Murowańcu w gminie Białe Błota. W płomieniach zginęła 41-letnia kobieta. – Jej mąż oraz dwaj synowie zostali przewiezieni do szpitali – mówił mł. asp. Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. – Policjanci wspólnie z biegłym z dziedziny pożarnictwa przeprowadzają oględziny. Opinia biegłego pomoże odpowiedzieć na pytanie, co było dokładną przyczyną pożaru. Pod nadzorem prokuratora wyjaśniane są okoliczności tragicznego zdarzenia.

Ludzie dobrej woli ruszyli na pomoc poszkodowanej rodzinie. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla ojca i synów (link do zbiórki: Pomoc ocalałej rodzinie z pożaru w Murowańcu… | zrzutka.pl). Założycielem zbiórki jest sąsiad z Murowańca. Ma nadzieję zebrać 800 000 zł.

Ochotnicza Straż Pożarna z Fordonu także włącza się w akcję wsparcia. Organizuje zbiórkę dla ojca i dwójki dzieci, którzy przez ogień stracili właściwie wszystko. OSP zbiera rzeczy dla nastoletnich chłopców. Starszy ma 16 lat, 180 cm wzrostu, nosi ubrania rozmiar M i buty rozmiar 43. Młodszy to 11-latek, ma 155 cm wzrostu, buty – rozmiar 39/40. Strażacy-ochotnicy mają siedzibę w Starym Fordonie, przy ul. Fordońskiej 422 (tam, gdzie znajduje się schronisko dla bezdomnych mężczyzn), ale preferują najpierw kontakt przez messengera. Ich profil na Facebooku „OSP Bydgoszcz – Fordon”.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker