Na sygnale

AUTOKAR z dziećmi wpadł do rowu na drodze gminnej Wytrębowice-Kowróz

Do szpitali na obserwację zabranych zostało 31 dzieci w wieku przedszkolnym.

Do  wypadku doszło  na drodze gminnej Wytrębowice-Kowróz  w powiecie  toruńskim. Po tym, jak autobus wjechał do rowu, do szpitali na obserwację zabranych zostało 31 dzieci w wieku przedszkolnym. Czworo opiekunów jest rannych.
Autokar przewoził grupę dzieci w wieku przedszkolnym z Bydgoszczy do agroturystyki w Gostkowie. Na drodze gminnej pomiędzy Wytrębowicami a Kowrozem wypadł z drogi. Najpierw jechał kawałek poboczem pola, a później wpadł do rowu – informuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki.

Cztery osoby dorosłe – opiekunowie dzieci – są ranne. Mają obrażenia nóg, które nie zagrażają życiu. Jedna z tych osób została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR z podejrzeniem złamania kości udowej.

Kpt. Baniecki poinformował, że 31 dzieci nie ma obrażeń zagrażających życiu i zdrowiu, ale profilaktycznie wszystkie są transportowane do szpitali. Tam zostaną przebadane. – Dzieci trafiają do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży i Grudziądzu – dodał.

Na miejscu trwają czynności policyjne pod nadzorem prokuratora. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze znana. Nie uczestniczył w nim inny pojazd.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker