Na sygnale

18-latek znieważył ratowników medycznych. Grozi mu do roku więzienia

Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny podczas pełnienia obowiązków służbowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu

Policjanci ze Strzelna prowadzą postępowanie wobec 18-latka który w trakcie udzielania pomocy na plaży w Przyjezierzu znieważył ratowników medycznych. Mężczyźnie grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę. Zespół ratownictwa medycznego ze Strzelna został zadysponowany do Przyjezierza.  Chodziło o udzielenia pomocy mężczyźnie, który miał rany cięte głowy. Na miejscu ratownicy medyczni zastali siedzącego na ławce 18-latka. Podczas doprowadzania do karetki mężczyzna odmówił pomocy medycznej. Nie chciał też pojechać do szpitala na założenie szwów.

W trakcie opatrywania mężczyzna  stał się agresywny. Używając niecenzuralnych słów zaczął ubliżać i znieważać ratowników. Jednego  chciał uderzyć  ręką. Próba zwrócenia uwagi na niewłaściwe zachowanie tylko wywoływała dodatkowe wzburzenie. 18-latek ostatecznie odmówił otrzymania pomocy medycznej i został przekazany pod opiekę rodzicom. Teraz za swoje nieodpowiednie zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za znieważenie grozi mu kara do jednego roku pozbawienia wolności.

 Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker