Na sygnale

Bydgoscy policjanci prowadzili działania „SMOG”

Działania te ukierunkowane były na kontrolę niesprawnych technicznie pojazdów

Na terenie Bydgoszczy  prowadzone były wczoraj ogólnopolskie działania „SMOG”. Ich celem było eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które emitowały nadmierną ilość spalin do atmosfery.

Funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny aut. Szczególną uwagę zwracano  na prawidłowe działanie silnika oraz układu wydechowego. Sprawdzali również uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców.

Podczas wczorajszych działań bydgoscy policjanci skontrolowali 374 pojazdy. Nie ujawnili żadnego przypadku, w którym stwierdzono nieprawidłowości w zakresie emisji spalin.

Kierującym przypominamy, że muszą się liczyć z zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez policjanta podczas kontroli, jeżeli pojazd nie spełnia wymogów określonych przepisami prawa. Należy pamiętać o sprawdzaniu stanu technicznego pojazdu celem wyeliminowania wszelkich nieprawidłowości, również tych związanych z emisją spalin o nadmiernej szkodliwości – informuje podkom. Lidia Kowalska. Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker