Na sygnale

Rower wodny uległ awarii. Wczasowiczów uratowali policjanci i ratownicy WOPR

Wczoraj policjant z posterunku w Osiu wspólnie z ratownikiem Wdeckiego WOPRu pomogli urlopowiczom wypoczywającym nad Zalewem Żurskim (pow. świecki). Podczas rekreacyjnego rejsu Wdą ich rower wodny uległ awarii. Nie byli w stanie sami dotrzeć do brzegu. Na szczęście o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad zalewem dbali policjanci i ratownicy.

Wzmożone patrole na wodzie policjantów ze Świecia oraz ratowników Wdeckiego WOPRu, w okresie wakacyjnym, są częstym widokiem. Podczas działań policjanci i ratownicy promują wśród wypoczywających odpowiedzialne postawy i zachowania w kontekście rekreacji wodnej, wszystko po to, aby wyeliminować tragiczne zagrożenia nad akwenami wodnymi.
Zdarzają się jednak sytuacje, w których policjanci  muszą interweniować.  Wczoraj patrol zauważył czworo urlopowiczów potrzebujących pomocy. Rower wodny, którym pływali uległ awarii.   Wczasowicze nie byli w stanie sami dotrzeć do brzegu. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Policjant chwycił linę i wspólnie z ratownikiem odholowali wczasowiczów bezpiecznie na brzeg, który był oddalony o kilkaset metrów – informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta

Powiatowego Policji w Świeciu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker