Na sygnale

Policjanci zabezpieczyli 900 kg. krajanki tytoniu oraz suszonych liści tytoniu

Skarbu Państwa poniósłby stratę ok. 719 tys. zł.

Prawie 900 kg. krajanki tytoniu oraz suszonych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją bydgoskiej komendy. Do sprawy zostali zatrzymani trzej mężczyźni, którzy odpowiedzą za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 700 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą bydgoskiej komendy ustalili, że w jednej z miejscowości powiatu bydgoskiego mogą znajdować się znaczne ilości krajanki. W tym celu pojechali pod wskazany adres. Tam zauważyli wyjeżdżającego z posesji dostawczego Mercedesa. Kierujący tym pojazdem jechał w stronę Bydgoszczy. Chwilę później okazało się, że zaparkował na ul. Nakielskiej. Tam podjechało do niego Volvo. Kierowcy obu pojazdów wysiedli z aut i zaczęli przepakowywać pełne worki jutowe z Mercedesa do Volvo, po czym odjechali.

Policjanci  zabezpieczyli 6 worków z krajanką tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W tym samym czasie policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali do kontroli wymienionego mercedesa. Ujawnili w nim 18 worków jutowych z krajanką tytoniu również bez polskich znaków akcyzy. Obaj kierujący zostali zatrzymani, a tytoń zabezpieczony. Na tym jednak nie koniec.

Policjanci sprawdzili również pomieszczenia na posesji w powiecie bydgoskim. Tam w jednym z pomieszczeń ujawnili 13 balotów suchych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniu, a także maszynę służącą do cięcia liści tytoniu, wagę elektroniczną, białe worki jutowe, wentylator służący do osuszania krajanki tytoniowej. W związku z tym również właściciel posesji został zatrzymany.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 896 kilogramów krajanki tytoniowej i liści tytoniu..

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker