Na sygnale

Policjant z Fordonu w czasie wolnym od służby zatrzymał pijaną kierującą

Badanie wykazało u kobiety 1,8 promila alkoholu w organizmie

Policjant z fordońskiego komisariatu będący w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwą kierującą AUDI A6, która na dodatek chwilę wcześniej spowodowała kolizję.  26-latce zostało zatrzymane prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (28.08.2021) około godziny 00:45. Wówczas funkcjonariusz Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego z fordońskiego komisariatu przebywając na balkonie swojego mieszkania, w czasie wolnym od służby, zauważył jak na parking przed blokiem przyjechał pojazd marki Audi A6, kierowany przez kobietę. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że ta siedząc za kierownicą pojazdu wykonywała manewry świadczące o tym, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ponadto pojazd miał widoczne uszkodzenia lewego boku oraz przebitą lewą tylną oponę, mogące świadczyć o tym, że uczestniczył w zdarzeniu drogowym.

Policjant zszedł na parking zapukał w okno od strony kierowcy. Po otwarciu drzwi przez kierującą funkcjonariusz wyczuł wyraźną woń alkoholu, a następnie uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę. Kierująca obawiając się konsekwencji zaczęła opuszczać pojazd usiłując zbiec z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusz jej to uniemożliwił i wezwał telefonicznie patrol policji, któremu przekazał zatrzymaną.

Przybyły na miejsce patrol z komisariatu w Fordonie sprawdził trzeźwość 26-latki. Przeprowadzone badanie wykazało u niej 1,8 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu bydgoszczanka usłyszała zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Na tym jednak nie koniec, gdyż ustalono, że przed zatrzymaniem spowodowała również kolizję z zaparkowanym przy ul. GOPR innym pojazdem. W związku z tym kobieta odpowie również za spowodowanie kolizji.

kom. Lidia Kowalska
Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker