Na sygnale

Kaskadowy pomiar prędkości” na drogach powiatu bydgoskiego

Policjanci ujawnili 26 przypadków przekroczenia prędkości

„Kaskadowy pomiar prędkości” to akcja, w którą włączyli się wczoraj (07.01.2020) bydgoscy policjanci ruchu drogowego w ramach działań wojewódzkich. Działania te rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 22.00.

Tego rodzaju działania polegają na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Podczas policyjnych działań mundurowi czuwali nad stosowaniem się uczestników ruchu do obowiązujących przepisów oraz zasad drogowych. Przede wszystkim sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ale również kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty. Do działań zostały wykorzystane dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

Podczas działań bydgoscy policjanci skontrolowali 95 pojazdów i ujawnili 26 przypadków przekroczenia prędkości w utworzonych 18 statycznych punktach kontroli. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami karnymi – informuje podkom. Lidia Kowalska.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker