Na sygnale

Kryminalni z Fordonu zatrzymali grupę 14-15-latków którzy ukradli 5 skuterów

Skradziono pięć motorowerów. Skradzione pojazdy zostały odzyskane  

W przestępczym procederze brało udziała czterech młodzieńców w wielu 14-15 lat. Jeden z nich był na ucieczce z placówki opiekuńczo-wychowawczej. Łącznie ukradli pięć motorowerów. O ich dalszym losie zadecyduje już sąd rodzinny.  Motorowery ginęły na terenie osiedla Tatrzańskiego, a także na ulicy Fordońskiej. W ciągu trzech dni łącznie skradziono pięć motorowerów. Skradzione skutery zostały odzyskane.  

Funkcjonariusze  z Fordonu zabezpieczyli  monitoringi. Na jednym z nagrań zostali zarejestrowani dwaj młodzi sprawcy. Jeden z kryminalnych zauważył na ulicy Piłsudskiego dwóch młodych mężczyzn. Rozpoznał z nagrania monitoringu. Obaj młodzieńcy mieli przy sobie kaski. Przy skrzyżowaniu z ulicą Swobodną wsiedli do autobusu miejskiego.  Policjanci pojechali za autobusem czekając  na pomoc przy zatrzymaniu. Nastolatkowie wysiedli na przystanku przy ulicy Fordońskiej 432. W tym też samym czasie do policjantów dołączył kolejny funkcjonariusz.

Dwóch 15-latków było bardzo zaskoczonych widokiem funkcjonariuszy. Nie potrafili też wytłumaczyć skąd posiadają kaski, ani też dokąd zmierzają. Co więcej, mieli przy sobie różnego rodzaju narzędzia w postaci śrubokrętów, kluczy płaskich oczkowych oraz klucza francuskiego. Posiadali też element elektroniki od skutera tzw. kostkę od stacyjki. Ponadto jeden  jest poszukiwany w związku z ucieczką z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Obaj zostali doprowadzeni do fordońskiego komisariatu. W ten przestępczy proceder zamieszani byli jeszcze dwaj inni nastolatkowie  wieku 15 i 14-latWszyscy się znali i kradli w różnych konfiguracjach osobowych. Policjanci z Fordonu materiały sprawy przekazali do sądu rodzinnego, który zadecyduje o ich dalszym losie- informuje   kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker